https://www.schronisko.pila.pl/

Wolontariat

Miluszków Schronisko Piła - Piła, ul. Na Leszkowie 8

Wolontariat

W Miluszkowie prężnie działa wolontariat. Każdy wolontariusz jest na wagę złota, robimy więc wszystko, aby nasi wolontariusze czuli się u nas mile widziani.

Wolontariuszem może zostać każdy pełnoletni miłośnik zwierząt, wystarczy do nas wpaść, wypełnić formularz zgłoszeniowy, podpisać umowę wolontariacką oraz zapoznać się z regulaminem wolontariatu i już można spacerować z naszymi podopiecznymi.

W naszym schronisku wolontariusze dzielą się na dwie sekcje: żółtą i pomarańczową. Obie sekcje oznaczone są kamizelkami w odpowiednim kolorze. Wolontariusze z sekcji żółtej zajmują się wyprowadzaniem psiaków na spacery. Dzięki temu nasze zwierzaki dostają dawkę ruchu, zabawy, mają kontakt z różnymi ludźmi, co sprawia, że są bardziej otwarte i przyjazne dla ludzi, a tym samym lepiej przygotowane do przyszłej adopcji. Wolontariusze z sekcji pomarańczowej to niewielka, 10 osobowa grupa wolo do tzw. zadań specjalnych. Są to ludzie dobrze przygotowani do pracy z trudnymi psami, często po wielu szkoleniach, z dużą wiedzą z zakresu psiego behawioru. Pracują nad naszymi „trudnymi przypadkami”, zajmują się więc psami lękowymi, nadpobudliwymi czy takimi, które mają różnego rodzaju problemy zdrowotne. Nad obiema sekcjami czuwa nasz koordynator wolontariatu.

Zachęcamy do wstąpienia w szeregi miluszkowych wolontariuszy. Im Was więcej – tym nasze psiaki szczęśliwsze.

formularz wolontariusza

regulamin wolontariatu

Kodeks wolontariusza

Dom tymczasowy

zdjęcie - Dom tymczasowy

Dom tymczasowy to swego rodzaju „rodzina zastępcza”, w której zwierzę przebywa zwykle do momentu znalezienia mu domu stałego. Pies czy kot mieszka w warunkach domowych, uczy się życia wśród ludzi i poznaje zasady panujące w rodzinie. Jest to szczególnie ważne dla zwierząt młodych, kociąt lub szczeniąt, które dzięki dorastaniu w rodzinie poznają otaczający je świat w przyjaznych warunkach zbliżonych do tych, w których przyjdzie im w przyszłości zamieszkać i nie muszą spędzać dzieciństwa w schroniskowym boksie. Zwierzęta stare, schorowane czy niepełnosprawne również wymagają specjalnej opieki i wyjątkowej troski. Dla nich pobyt w warunkach schroniskowych bywa bardzo trudny, ciągły hałas je przytłacza i sprawia, że trudniej dochodzą do zdrowia. Również dla takich zwierzaków idealnym rozwiązaniem jest pobyt w domu tymczasowym.

Dom tymczasowy, jak nazwa wskazuje, jest rozwiązaniem tymczasowym, zwierzak jest w tym czasie nadal pod opieką schroniska, które zapewnia niezbędne szczepienia, ewentualne leczenie czy karmę oraz aktywnie szuka domu dla psiaka czy kociaka. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele psiaków mogłoby uniknąć pobytu w schronisku i związanych z tym przykrych przeżyć, a chore zwierzęta znacznie szybciej doszłyby do zdrowia w warunkach domowych.
Szukamy więc psich i kocich Domów Tymczasowych. Może ktoś z Was ma trochę wolnego miejsca w swoim domu, odrobinę czasu i chęci? Zapraszamy w tej sprawie do kontaktu pod nr telefonu: 500-805-499.

Dom-Tymczasowy-formularz

I Ty możesz zostać wolontariuszem